Nietrzeźwy 22-latek spowodował groźny wypadek. Ucierpieli pasażerowie

Nietrzeźwy 22-latek spowodował groźny wypadek. Ucierpieli pasażerowie

Historie wypadków drogowych boleśnie przypominają o tym, że nie wystarczy być trzeźwym kierowcą. Należy również uważać, z kim wsiada się do samochodu. Dwie osoby: kobieta i mężczyzna, podróżujący z 22-letnim kierowcą, zaufały niewłaściwemu człowiekowi. Kierowca był nietrzeźwy i spowodował wypadek, który dla dwójki pasażerów skończył się bardzo nieszczęśliwie.

Audi roztrzaskane o drzewo

W minioną sobotę w nocy, na terenie powiatu piskiego, doszło do groźnego wypadku. Samochód osobowy marki Audi z dużą prędkością uderzył w drzewo. Pojazd został kompletnie roztrzaskany i szybko okazało się, że pasażerowie nie wyjdą z tej kraksy bez szwanku. Wewnątrz pojazdu znajdowały się 3 osoby: 22-letni kierowca, a także dwoje pasażerów: kobieta i mężczyzna. Niestety, wypadek spowodował liczne obrażenia na ciele mężczyzny podróżującego na miejscu pasażera. Mężczyzna przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. W nieco lepszej sytuacji jest pasażerka, która także przebywa w szpitalu. Z wypadku bez większych obrażeń wyszedł jedynie kierowca, który z miejsca wypadku od razu trafił na komisariat.

Alkohol i nadmierna prędkość przepisem na katastrofę

Policjanci szybko doszli do wniosku, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość, niedostosowana do okoliczności. Kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył prosto w przydrożne drzewo. Warto podkreślić, że drzewo nie było winne — wycinanie przydrożnych drzew nie ocali życia nieodpowiedzialnym kierowcom. W organizmie 22-latka wykryto ponad promil alkoholu. Wiadomo więc, dlaczego sprawa zakończyła się na komisariacie. Czy ten groźny wypadek uświadomi młodemu kierowcy, jak wielki błąd popełnił? Miejmy nadzieję, że tak. Niestety, na piskich drogach nie brakuje nietrzeźwych kierowców.

Przeczytaj też: https://infodrogowe.pl/w-jakich-sytuacjach-po-piwie-bezalkoholowym-nie-mozesz-prowadzic-samochodu-jest-jeden-wyjatek/.

Dodaj komentarz