Jakie rośliny odstraszają kleszcze? Rozwiązania dla ogrodu

Jakie rośliny odstraszają kleszcze? Rozwiązania dla ogrodu

Kleszcze to uciążliwe i niebezpieczne pasożyty, które coraz częściej pojawiają się w przydomowych ogródkach. Warto wiedzieć, że niektóre rośliny wykazują naturalne właściwości odstraszające kleszcze.

Rośliny, które pomogą Ci zmniejszyć występowanie kleszczy w ogrodzie

Chryzantemy to piękne kwiaty, które ozdobią ogród i przy okazji odstraszą kleszcze. Wszystko dzięki naturalnym pestycydom działającym zniechęcająco na kleszcze. Kolejną rośliną pomocną w walce z kleszczami jest rozmaryn, który wydziela intensywny zapach. Kleszcze nie przepadają za aromatem rozmarynu. Podobne działanie wykazuje także pięknie pachnąca lawenda. Z kolei rumianek ma zapach odstraszający zarówno kleszcze, jak i wiele innych owadów. Skuteczną ochronę przeciwko kleszczom zapewni także czosnek.

Warto jednak pamiętać, że rośliny te nie są 100% skutecznym środkiem odstraszającym kleszcze. Mogą one jednak wspomóc ograniczenie populacji kleszczy w ogrodzie. Należy również zastosować inne środki ochrony, takie jak odpowiednie repelenty, regularne koszenie trawy i utrzymanie czystości wokół posesji, aby skutecznie zabezpieczyć się przed kleszczami.

Dodaj komentarz