Podsumowanie weekendu na drogach Piska: Kolizje i nietrzeźwi kierowcy

Podsumowanie weekendu na drogach Piska: Kolizje i nietrzeźwi kierowcy

Podczas minionego weekendu na drogach w Piszu doszło do czterech kolizji. Niestety, zdarzyły się również przypadki jazdy pod wpływem alkoholu. Wśród tych, którzy zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, trzech kierowców zostało zatrzymanych przez miejscową policję. Najwięcej promili alkoholu w organizmie miał 51-letni mężczyzna za kierownicą samochodu marki Opel Vectra – aż 2,5 promila. Pomimo tych incydentów, służby porządkowe oceniają sytuację na drogach Piska jako spokojną.

Zarówno dla mieszkańców miasta, jak i dla lokalnej policji, największym problemem okazują się ci, którzy decydują się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. W ten weekend pierwszy z nich został złapany przez funkcjonariuszy – była to osoba prowadząca ciągnik rolniczy. Informacje o tym incydencie przekazała Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu, dla stacji radiowej Radio 5.

Policja w Piszu przypomina o konsekwencjach jazdy po spożyciu alkoholu. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości może wiązać się z karą pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo, za wykroczenie jazdy w stanie po użyciu alkoholu grozi areszt lub grzywna nie niższa niż 2500 złotych. Apelują do kierowców o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów drogowych.

Dodaj komentarz