Jak czyścić szczotkę do włosów i dlaczego warto to robić?

Jak czyścić szczotkę do włosów i dlaczego warto to robić?

Piękne, zadbane włosy są marzeniem każdego, bez względu na wiek i płeć. To symbol zdrowia i siły, nic więc dziwnego, że tak chętnie wydajemy pieniądze na nowe kosmetyki do pielęgnacji włosów. Tymczasem warto zwrócić uwagę także na szczotkę do włosów. Dobra jakość szczotki do czesania włosów to jedno. Liczy się również utrzymywanie jej w odpowiedniej higienie.

Jak często zdarza Ci się czyścić szczotkę do włosów?

Przeciętną szczotkę do włosów trzeba wymieniać co jakiś czas, choćby dlatego, że tańsze szczotki szybko przestają się nadawać do użytku. Rzadko jednak wymieniamy szczotkę do włosów ze względu na higienę. Jeszcze rzadziej sięgamy po wodę i mydło, by ten regularnie użytkowany przedmiot dokładnie wyczyścić. Tymczasem zaleca się, by szczotkę do włosów czyścić co najmniej raz w tygodniu. Czyszczenie nie powinno polegać wyłącznie na usuwaniu zebranych na ząbkach włosów. Konieczne jest również użycie wody oraz mydła lub szamponu.

Na szczotce zbierają się rozmaite paskudztwa, między innymi kurz, bakterie, złuszczony naskórek, sebum i na końcu dopiero włosy. Jeśli nie czyścimy szczotki regularnie, wszystkie te zanieczyszczenia wcieramy z powrotem w umytą skórę głowy.

Czyszczenie szczotki do włosów zajmuje kilka minut

Im częściej czyścisz szczotkę do włosów za pomocą wody i mydła, tym mniej pracy Cię czeka. Spokojnie, długo nieczyszczoną szczotkę także da się odgruzować. Najpierw dokładnie usuń z ząbków wszystkie włosy, kurz i resztki skóry pozbijane w nieestetyczne kulki. Pomoże Ci w tym pęseta i grzebień do włosów. Następnie użyj szamponu do włosów i miękkiej szczoteczki do paznokci, by dokładnie wyszorować całą powierzchnię szczotki. Poczekaj, aż przedmiot wyschnie i gotowe! Od teraz możesz czesać swoje włosy bez uczucia obrzydzenia. Czyść w ten sposób swoją szczotkę raz na kilka dni, a będziesz korzystać z niej wiele lat, bez konieczności wymiany na nową. Oszczędnie, ekologicznie i zdrowo!

Dodaj komentarz