Miasto Pisz Radzi. Co zabrać pod namiot

Miasto Pisz Radzi. Co zabrać pod namiot

Wyprawa pod namiot to jedna z popularniejszych form odpoczynku. Świetnie się sprawdza w przypadku osób, które kochają przyrodę oraz kontakt z naturą. Warto się do takich wakacji odpowiednio przygotować. Bez czego nie obejdziesz się pod namiotem?

Młotek, scyzoryk i inne narzędzia

Jadąc na wakacje, często zapominamy, że w polowych warunkach możemy napotkać na niespodziewane przeszkody. Korzenie w ziemi, uporczywe gałęzie czy trzciny. Wszystkich tego typu niedogodności da się uniknąć, zabierając ze sobą odpowiedni sprzęt.

Podstawą jest oczywiście nóż. Dzięki niemu będziemy mogli sprostać naprawdę wielu wymaganiom. Pomoże nam rozwiesić pranie, naostrzyć kij na ognisko lub przygotować poranne śniadanie. Nie bez znaczenia będzie również saperka. Pozwoli nam ona uporać się z korzeniami i nierównościami terenu, które mógłby zakłócać nasz nocny wypoczynek.

Warto mieć także przy sobie obcęgi. Przydadzą się w sytuacji kiedy pogną nam się śledzie lub trzeba będzie odkręcić jakąś śrubę. Oczywiście jeżeli zabieramy rowery, powinniśmy i do nich zabrać komplet kluczy oraz dodatkowe dętki.

Środki na owady

Uporczywe komary, mrówki i innego rodzaju owady to zmora każdego biwaku. Nie zapominajmy więc o środkach ochrony przed tymi upierdliwymi stworzeniami. Według nas najlepsze są spreje, jednak nie każdemu odpowiada ich zapach. W takim wypadku możemy zdecydować się na elementy przyciągające owady w inne miejsce, poza naszym zasięgiem lub świece czy spirale odstraszające.

Kosmetyki i środki higieniczne

Prawidłowa higiena to podstawa każdego wyjazdu. W polowych warunkach nie zawsze jest to takie proste. Pod namiotem absolutnie obowiązkowe są chusteczki nawilżane oraz żel antybakteryjny. Nie musimy chyba pisać z jakich powodów. Na polach namiotowych toalety często są oddalone, a i podczas spacerów często nie natrafimy na higieniczne warunki w toaletach. W takich wypadkach zdecydowanie najlepiej być przygotowanym.

Ciepłe ubrania

Nawet jeżeli pod namiot wybieramy się w środku upalnego lata, nie możemy rezygnować z ciepłych ubrań. Nawet latem noce potrafią być wyjątkowo zimnie, nie mówiąc już o tym, że pogoda może się zmienić w ciągu jednego dnia.

Koniecznie zabierzmy ciepły sweter lub kurtkę oraz cos przeciwdeszczowego. Nie zaszkodzi również spakować ciepłych skarpet na zimne noce oraz bielizny termicznej. Takie przygotowanie naprawdę może sprawić, że nasz wyjazd nie zostanie zepsuty przez nieciekawą aurę

Wygodne krzesła

Jak by nie był wygodny nasz namiot i jak dużo czasu nie spędzalibyśmy na wycieczkach, nadal warto zabrać ze sobą krzesełka. Spokojny wypoczynek przed namiotem lub zjedzenie śniadania w wygodnej pozycji naprawdę czyni cuda. Weźmy ze sobą wygodne krzesła wędkarskie lub samo dmuchane materace czy pufy. W ofertach wielu sklepów są teraz tego typu gadżety, które sprostają naprawdę każdym wymaganiom. Wierzcie nam, że to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów pod namiotem.